Tjena
Vi är nu igång med träningar och det är superkul! Har sett riktigt bra ut på träningarna och ser fram emot att kunna köra på nu under våren.
Kan man inte komma på träning så meddela det. Har man slutat så snälla meddela det.
lite info framåt nu.
Alla matcher ligger i vår kalender. Har man inte laddat ner sportadminappen så gör det!! Träningar för maj kommer senare när vi vet vilka tider vi får.
Vi kommer sälja Klubbrabatten. Minst 2 st per spelare.
Säljer vi fler så får vi 80 kr per Klubbrabatten per såld enhet.
Dom finns både digitalt som en kod man får och använder i Klubbrabatt appen. Eller den gamla varianten i pappersform. Snälla meddela mig snarast hur många ni vill ha så beställer jag av kansliet.
Fotografering den 23/4. Kl 18.10 i bålbrohallen. Jag kommer dela ut fotolappar med medgivande på träning i veckan. Dessa MÅSTE fyllas i för att man ska få va med på kort. Det är inget köptvång.. man behöver ej beställa om man ej vill.
stort tack till Elin som i år igen har tagit på sig att göra kiosk och Rimbo cup schema.
nu tar vårt ansvar och svarar på kallelser och gör våra pass. Ni alla brukar vara jätteduktiga och jag är säker på att vi kommer rocka våra pass i år igen! Stort hjärta till er alla och tack Elin för ditt grymma jobb!
Rimbo Cup. 13-15 Juni. ALLA behövs. Boka detta datum redan nu. Barnen kommer lira cup och vi föräldrar har samma uppgift som förra året. Matsalen i Långsjöskolan.
Detta är ett superviktigt event för hela Rimbo IF fotboll där stor del av fotbollens ekonomi kommer in på en helg.
Vi kommer ha 2-3 kioskveckor som tidigare.
Matchkläder. Jag kommer dela ut matchkläder i år. Så man kommer få ta hand om sitt ställ hela året. För det kommer va så mycket matcher och vi kommer ej hinna tvätta stället. Men detta är mycket ansvar på er. Tappar man bort får man ersätta det själv. Detta ställ ska endast användas på matcher!! Viktigt. Matchtröja tvättas alltid ut och in och ska aldrig torktumlas!
Har man några frågor så hojta till mvh Kristian